top of page

ellesse Türkiye

ellesse, 1959 yılında Leonardo Servadio tarafından İtalya'da kuruldu. Dünyanın en şık spor giyimini yaratma hayali ile athleisure'a öncülük eden ellesse, logoyu kıyafetlerin dışına taşıyan ilk markalardan biri oldu. ellesse, 1994 yılında Pentland Brands ailesinin bir parçası oldu ve İtalyan stilini ve terziliği spor giyime getirdi.

rg.png

İtalyan terzi Leonardo Servadio, 1959'da ellesse'i kurdu ve yalnızca baş harflerinden (L.S) değil, aynı zamanda değerlerinden de ilham alan bir marka yarattı. İstediği kayak kıyafetini bulamayınca tek çözüm kendi kayak kıyafetini tasarlamak ve üretmekti. Ellesse çok geçmeden kayak dünyasını kasıp kavurarak yamaçlara stil getirdi ve kayak giysilerini sade ve işlevselden, eğlenceli ve modaya cesurca taşıdı. Markanın kış sporları statüsü tenis dünyasının pasaportu haline geldi ve ikonik yarım top logosu – iki kayak ucu ve bir tenis topunun kesitinin birleşimi – doğdu.

Ellesse, spor giyim sahnesini değiştiren ve dünya çapındaki markaların da peşinden gitmesine neden olan cesur bir hamleyle, tarihte logosunu kıyafetlerinin dışına taşıyan ilk markalardan biri oldu.

DNA'sında cesaret, yaratıcılık ve tutku barındıran ellesse, şimdi Türkiye'de!

ellesse Türkiye

Ayazma Caddesi, No:37
Papirus Plaza K:5 No:95
33406 Kağıthane- İstanbul

bottom of page